بازگشت به وبلاگ
۹ تیر ۱۳۹۵

عدم نمایش نقشه گوگل

پس از سال ها استفاده رایگان و بدون محدودیت از نقشه گوگل در سایت ها و نرم افزارها، بسیاری از سایت ها با خطای عدم نمایش نقشه گوگل مواجه شدند و گوگل محدودیت هایی را از تاریخ 22 ژوئن 2016 در نظر گرفته است که متن خبر رو می تونید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

مشاهده متن خبر محدودیت های نقشه گوگل

به این معنی که دامنه هایی که بعد از این تاریخ به ثبت برسند و یا سایت هایی که بعد از این تاریخ بخواهند استفاده از نقشه گوگل را در سایت اغاز کنند، برای استفاده از نقشه گوگل نیاز به API اختصاصی دارند و سایت هایی که قبل از این تاریخ استفاده از نقشه گوگل را شروع کرده اند نیازی به API ندارند و طبق روال قبل می توانند از نقشه گوگل استفاده کنند اما توصیه شده که این سایت ها نیز از API نقشه گوگل استفاده کنند.

خوشبختانه گوگل API رایگان نیز برای کاربران عادی قرار داده است که سقف مشخصی از بازدید را دارد. سقف روزانه API رایگان 25000 بازدید در روز می باشد. به این معنی که در روز 25000 آی پی یکتا می توانند از طریق سایت شما نقشه گوگل را مشاهده کنند.

اما مشکل اکثر کاربران ایرانی محدودیت استفاده نیست، بلکه آشنایی نداشتن به نحوه دریافت و درج API برای وب سایت خود هست و مشکل دیگری که وجود دارد تحریم ایران برای دریافت API می باشد و کاربران ایرانی برای دریافت API نیاز به تغییر آی پی خود دارند. اگر در کدنویسی سایت یا قالب مورد استفاده شما پیش بینی درج API گوگل انجام شده باشد، به راحتی می توانید با دریافت API و قراردادن آن در محل مشخص از نقشه گوگل در سایت خود استفاده کنید. در غیر اینصورت می توانید از طریق داشبورد درخواست خود برای افزودن این امکان به سایت یا قالب خود را برای ما ارسال کنید.

عدم نمایش نقشه گوگل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 2 =