بازگشت به وبلاگ
۲۹ خرداد ۱۳۹۷

فعال سازی گزارش خطا

یکی از مشکلات رایج در سایت های وردپرسی مواجه با صفحه سفید یا خطای ((‌یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است)) می باشد. هنگام مواجه با این مشکل اولین قدم فعال سازی گزارش خطا در وردپرس می باشد.

زمانی که گزارش خطا در وردپرس فعال شود، به راحتی می توانیم مسیری که باعث بروز خطا در وب سایت ما شده است را شناسایی کنیم. در این حالت حتی اگر هیچ آشنایی با کدنویسی نداشته باشیم به راحتی می توانیم مشکل وب سایت را برطرف کنیم.

نحوه فعال سازی گزارش خطا در وردپرس

برای فعال سازی گزارش خطا در وب سایت وردپرسی خود می بایست به کنترل پنل هاست خود (سی پنل، دایرکت ادمین و …) مراجعه کنید و به مسیر نصب وب سایت خود بروید. مسیر نصب معمولا پوشه public_html می باشد مگر اینکه وب سایت شما در ساب دامنه فعال باشد.

در مسیر نصب وب سایت وردپرسی یک فایل با نام wp-config.php وجود دارد که یکی از فایل های اصلی وردپرس می باشد. این فایل را توسط ویرایشگر کنترل پنل هاست باز کنید.

فعال سازی گزارش خطا در سی پنل

سپس به دنبال عبارت زیر بگردید:

define("WP_DEBUG", false);

و مقدار false را به true تغییر دهید. دقیقا مانند عبارت زیر:

define("WP_DEBUG", true);

پس از انجام این کار متن خطا می بایست در وب سایت شما نمایش داده شود. در صورتی که پس از انجام این کار بازهم متن خطا را مشاهده نکردید می بایست با پشتیبانی هاست خود در ارتباط باشید تا گزارش خطا در سرور برای شما توسط پشتیبانی سرور فعال گردد.

نحوه رفع مشکل (یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است)

پس از فعال سازی گزارش خطا در متن خطایی که در وب سایت شما نمایش داده می شود قطعا یک (یا چند) مسیر نمایش داده می شود. در صورتی که در مسیر نمایش داده شده مانند مثال زیر در متن خطا عبارت wp-content/themes/ را مشاهده کردید، خطای موجود مربوط به قالب فعال شما می باشد و می بایست قالب وب سایت را تغییر دهید.

Parse error: syntax error, unexpected 'error' (T_STRING) in

/home/mywebsite/public_html/wp-content/themes/mytheme/functions.php on line 22

اما در صورتی که مانند مثال زیر عبارت wp-content/plugins را در متن خطای وردپرس مشاهده کردید باید به نامی که بلافاصله پس از عبارت plugins مشاهده می کنید دقت کنید. این نام نشان دهنده افزونه ای هست که باعث بروز خطا در وب سایت شما شده است و با غیرفعال سازی افزونه مشکل وب سایت برطرف خواهد شد.

Parse error: syntax error, unexpected 'error' (T_STRING) in

/home/mywebsite/public_html/wp-content/plugins/hub-core/landing-hub-core.php on line 16

در خطای نمونه بالا افزونه با نام hub-core باعث بروز مشکل در سایت شده است و با غیرفعال سازی این افزونه در صورتی که خطای دیگری وجود نداشته باشد مشکل سایت برطرف خواهد شد.

غیرفعال سازی قالب یا افزونه در حالت خطا

زمانی که شما دچار این نوع از خطاها شده اید ممکن هست به بخش مدیریت وردپرس دسترسی نداشته باشید تا بتوانید قالب یا افزونه دارای مشکل را غیرفعال کنید. در این حالت برای غیرفعال سازی افزونه دارای مشکل در مسیر نصب وردپرس (public_html) وارد پوشه wp-content و سپس وارد پوشه plugins می شوید و به دنبال پوشه ای با نامی که در خطا مشخص شده است می گردید و با ویرایش پوشه این نام را تغییر می دهید. به عنوان مثال در نمونه بالا نام پوشه hub-core را به hub-core-error تغییر می دهیم و به این صورت افزونه در وب سایت ما غیرفعال خواهد شد.

در ارتباط با قالب دارای مشکل زیر به همین صورت عمل می کنیم با این تفاوت که پس از پوشه wp-content وارد پوشه themes می شویم و نام قالب را تغییر می دهیم تا قالب دارای مشکل در وب سایت ما غیرفعال شود و امکان دسترسی به سایت برای ما فراهم شود.

 

 

فعال سازی گزارش خطا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =